Dřív úplně běžná věc mít v rodinném domě slepice, avšak v dnešní době to není pravidlem. Většina mladých lidí si nechá postavit, nebo si koupí nový dům a jediná živá bytost krom jich samotných je maximálně pes, nebo rybičky v jezírku. Pojďme si společně říct, jakou výhodou je mít doma pár slepiček.
Než si je však pořídíte, přesvědčte se, že nebudou sousedům vadit, ať tak přejdete nepříjemnostem. Slepice pěstujeme hlavně proto, abychom z nich měli vejce. Maso využijeme také, třeba na polévku ale není to přednost u slepic. Jako výhoda je také to, že Vám postačí malý plácek, kde budou běhat a kurník, který sklepete s pár prken. Vesměs se o ně nemusíte vůbec starat. Jedinou povinností je, že je musíte každé ráno vypustit ven, a večer je jít zavřít, což není tak hrozné. Není ani na škodu je pustit do zahrady, výborně zbavují zem škůdců a pohnojí Vám ji. Pěstované řádky zeleniny si můžete ohradit pletivem, aby je nerozhrabali.
Slepice jsou nenáročná a proto místo utrácení za vajíčka v supermarketech to zkuste a pěstujte je sami. Nejen že na vajíčkách ušetříte, ale také budete mít vajíčka čerstvá a víte, odkud pocházejí. Slepice jsou jako vysavač, sezobnou, co můžou, proto zbytky od obědě, nebo večeře můžou končit přímo u nich. Samozřejmě je musíte krmit i směsí, která je určena pro slepice.
Většina slepic snese kolem jednoho až dvou vajec denně, záleží samozřejmě na druhu. Je dobré se zamyslet, jakou spotřebu zhruba máte, popřípadě se pak zeptat v rodině, jestli by někdo nechtěl také vajíčka a podle toho chovat vhodný počet. V zimním období pak snáší méně než přes léto, na tohle si také dejte pozor.
Každý rok budete mít o hnojivo na zahrádku postaráno. Vyčistíte výběh a hnůj rozprostřeme po oranisku, zabijete dvě mouchy jednou ranou.
Co si budeme říkat, vajíčka jsou výborná a mají velké výživové hodnoty. Jen málo kdo, pohrdne ke snídani míchanými vajíčky s čerstvým pečivem, tak na nic nečekejte a dejte se do stavby kurníku.