Dům

Zimní období nesvědčí pejskům

V zimě se mrazům a sněhu neubráníme, patří to neodmyslitelně k tomuto období. Pokud máme venkovního psa, tak i když je zvyklý na různé teplotní rozdíly, zaslouží si svoje soukromí, kam by se mohl před nízkými teplotami ukrýt. Zateplená psí bouda se senem a dekou přes otvor, přístup do stodoly nebo garáže, pak náš chlupatý miláček rád využije. Daleko horší je to pro pejsky, kteří žijí s námi u rodinného krbu. Přechody z velkého tepla do ukrutné zimy nedělají dobře nám a to se pořádně oblečeme. Natož pak jim a díky tomu mohou i snadno prostydnout.
rotvajler v boudě

Jak zacházet správně s psí garderobou

O tom, zdali má být pejsek oblečený nebo ne, se vedou stále diskuze. Samozřejmě, že pořádně chlupatý kožich nebude potřebovat ještě další navrch. Stačí venku svižnější pohyb a zahřejí se jak pes, tak venčící osoba. Horší je to s plemeny jako je čivava, jezevčík nebo krysařík, kteří žijí v bytě. Pak je obleček vhodný, ale zase i to má svá pravidla. Nejlepší je, aby taková ochrana zakrývala záda a ledviny, ne celé tělo, aby zase nedocházelo k přehřátí organismu.
Určitě na místě jsou speciální botky, které usnadňují pohyb na zledovatělých cestách a chrání drápky a polštářky tlapek. Tak by se mělo o botách uvažovat vždy, když je venku sníh, led a sůl. Prosolené chodníky jsou doslova utrpením pro jejich tlapky.
psík v oblečku

Jak správně ošetřit tlapky

Je třeba si pořídit speciální krém na tlapky, nejlépe s kolagenem. Nebo pokud máme obyčejné sádlo, tak je také dostačující. Po namazání vznikne ochranná bariéra a tak můžeme vyrazit na vycházku. Po návratu domů je nutné zablácené nebo i případně promrzlé a prosolené tlapky otřít. Ještě lepší je, dopřát miláčkovi koupel ve vlažné vodě a po otření je znovu promazat. Když budete mít plemeno pejska, které má holá ouška, tak nezapomeneme promáznout i ta, aby jim venku neomrzla.
psí tlapky
Pamatujte na to, že obleček má chránit a ne udělat z Vašeho psího člena rodiny manekýnu na molu, tím mu v zimě rozhodně nepomůžete.